EKO ēka
Kāpēc Green Building vairāk nekā tradicionālā?
Šis paziņojums vispār nav taisnība. Bieži šis nepareizs priekšstats izplata nezinošus arhitektus un piegādātājus, kas cīnās citādi. Bet profesionāls zina, kā ietaupīt naudu saviem klientiem. Klients paredz budžetu, un projekts ir jāsasniedz. Ja jums ir īsta ideja, jūs varat veidot zaļo ēku ar tādu pašu cenu vai mazāk nekā tradicionālo.
Problēma rodas, mēģinot salīdzināt "āboli un apelsīni". Piemēram, ja jūs salīdzināt ēku ar saules paneļiem ar tradicionāliem bez tiem, tas atradīs jūs no pirmā acu uzmetiena, ka tradicionālā ēka maksā mazāk. Tas ir vērsts tikai uz sākotnējām izmaksām. Šis modelis neņem vērā, kā Saules paneļu ēka sāk ražot enerģiju nekavējoties un samazināt ikmēneša elektroenerģijas rēķinu. Saules ēkas dzīvības izmaksas būs daudz zemākas. Šī ikmēneša priekšrocība, ko sauc par jūsu ieguldījuma atdevi, ātri maksā visas pārējās sākotnējās izmaksas, lai iegādātos saules paneļus.
Daudzi pētījumi liecina, ka ieguldījumi bioloģiskajos produktos un sistēmās vismaz desmit reizes. Par laimi, ieguvumi un iespējas ir ietaupīt naudu par ekspluatācijas izmaksām, milzīgs. Enerģijas ietaupījuma kombinācija, ūdens un uzturēšanas izmaksu samazināšana, piesaistīs uzmanību nākotnes īpašniekiem.
Pirmais solis ir energoefektivitāte. Ja katra māja izmantoja Energy Star ledusskapi, mēs varētu aizvērt desmit novecojošos spēkstacijas.
Vēl viens solis ir samazināt enerģiju. Classic spuldzes nomaiņa kompaktajām luminiscences spuldzēm novērstu piesārņojumu, kas atbilstu viena miljona automašīnu noņemšanai no ceļa. Enerģijas taupīšana un atspoguļo ieguldījumu atdevi uz īpašnieku 1 - 7 gadu laikā.
Ja salīdzināt līdzīgus materiālus, izmaksas galu galā būs vienādas. Piemēram, bambusa grīda ir pilnībā uzstādīta kā tradicionālais koka koks. Materiālās izmaksas ir vienādas, un bambusa izmantošana nerada skaidru meža kameru.
Un visbeidzot, zaļās ēkas piedāvā sociālus ieguvumus, kas ir tikai grūti redzēt. Studentu rezultāti ir 15% augstāki telpās, kas izgaismotas dabiskā ikdienas gaismā.
Lai gan ir zaļi materiāli, kas maksā vairāk nekā tradicionālie kolēģi, ir arī daudz vairāk, kuru izmaksas ir dziļi zem standartiem. Progress pārstrādē, jauniem materiāliem un labākiem dizainiem ļāva jaunai paaudzei bioloģiskos produktus, kuru produkcija ir lētāka. Protams, zaļajiem materiāliem ir ļoti svarīga ilgtermiņa priekšrocība, ka tās neiznīcina mūsu planētas avotus.
Ko jūs domājat zem "zaļās" ēkas?
Pasaulē ēkas patērē:
40% pasaules enerģijas un materiālu
25% no novāktās koksnes
17% no mūsu ūdens
Ēkas spēles:
62% elektroenerģijas patēriņa
30% siltumnīcefekta gāzu emisijas
37% no ozona slāņa pasliktināšanās potenciāla
Un ir ironiski, ka lielākā daļa no mums pavada 90% laika interjerā.
Mūsu dzīves veids nogalina mūs. Mūsu ēkas patērē vairāk nekā 40% no mūsu enerģijas un resursu, un to izmantošana ir 70% no mūsu kopējā patēriņa. Vides radītie zaudējumi, kas radušies pēdējo simtu gadu tiešā rezultātā mūsu ēku būvniecības. Arhitekti, dizaineri un visi eksperti spēj ietekmēt lielas izmaiņas mūsu vidē, vairāk nekā jebkurā citā grupā, jo mūsu ēkas ir atbildīgas par lielāko kaitējumu.
"Zaļā ēka" (pazīstama arī kā "ilgtspējīga" vai "ekoloģiskā"), ir veids, kā apskatīt ēkas, samazinot enerģijas patēriņu, ūdens taupīšanu, uzlabojot iekšējo gaisa kvalitāti un atkarības samazināšanu no mūsu dabas resursiem. Lai gan pamatjēdzieni bioloģisko ēku pastāv jau vairākus gadu desmitus, mēs esam redzējuši strauju pieaugumu ekoloģizācijas būvniecības nozares pēdējos gados.
Izaugsme, kas reiz bija ieinteresēta vides aizsargi, pieauga enerģijas cenas, mūsu atkarība no fosilā kurināmā un arvien bailes no mūsu planētas bojājumiem izraisīja zaļo ēku, lai kļūtu par galveno objektu.
Pašlaik ēku projektēšanā un būvniecībā ir jauns vides pienākumu izaicinājums. Enerģijas izmaksu pieaugums, būvmateriālu trūkums un patērētāju prasību pieaugums rada šo tirgu, lai meklētu labākus un efektīvākus veidus, kā veidot mūsu ēkas. Jauni tiesību akti, stingrāki būvniecības noteikumi un pieaugošā veselības aprūpes izmaksas maksā papildu celtniekus, lai veidotu zaļo, ja viņi vēlas vai nē.
Pētījumi ir parādījuši, ka, lai gan lielākā daļa dizaineru jūtas atbildīgi par piedāvāt risinājumus zaļajām ēkām, tas padara to par daļu no tiem. Šī pretruna rodas no "informācijas trūkuma".
Bet vēl svarīgāk nekā jebkura statistika ir laba sajūta, ka jums ir, kad jūs zināt, ka esat darījis to, kas ir piemērots jūsu ģimenei un jūsu kopienai. Zaļā ēka, kas atbalsta ilgtspējīgu veselību, finansiālo ietaupījumu un sociālo atbildību, ir būvniecības standarts nākotnes un gudru risinājumu šodien
Kāda ir iekšējā gaisa kvalitāte?
Astma, tiklīdz novērtēta kā septītā, ir mūsdienīga hroniska slimība bērniem. Viens no galvenajiem astmas cēloņiem ir iekšējā gaisa kvalitāte. Toksiskas ķimikālijas, kas atrodamas lielākajā daļā parasto būvmateriālu, kas saistīti ar astmu un citām elpošanas problēmām. Ekoloģisko ēku nozīme un nepieciešamība eksponenciāli aug, jo tas ietekmē mūsu veselību.
Iekšējās piesārņojuma resursi, kas atbrīvo gāzes vai gaisa daļiņas ir galvenais iemesls problēmām ar iekšējo gaisa kvalitāti mājsaimniecībās. Nepietiekama ventilācija var palielināt piesārņojošo vielu līmeni interjerā, neievedot pietiekami daudz ārējā gaisa, lai atšķaidīt emisijas no iekšējiem resursiem un nepārkāpj gaisa piesārņotājus no mājas. Augsta temperatūra un mitrums var palielināt arī dažu piesārņotāju koncentrāciju.
Katrā mājsaimniecībā ir daudz iekštelpu gaisa piesārņojuma avotu.
Tie pieder šeit:
degšanas avoti, piemēram, nafta, gāze, petroleja, ogles, koka un tabakas izstrādājumi;
Dažādi un bojāti būvmateriāli un dzīvojamās iekārtas, izolācija, kas satur azbestu, mitru vai slapju paklāju un galdnieku vai mēbeles no dažiem veidņu koka produktiem;
Mājsaimniecības tīrīšanas un apkopes līdzekļi, personīgā aprūpe vai hobiji;
Centrālās apkures un dzesēšanas un mitrināšanas ierīces;
Ārējie resursi, piemēram, radons, pesticīdi un ārējais gaisa piesārņojums.
Papildus materiālu pārbaudei ēkā iekšējā gaisa kvalitātes kontrole ir labākais veids, kā palielināt dabisko ventilāciju. Īsā veidā svaigā gaisā piesārņotāji uzkrājas un var izraisīt nopietnas veselības problēmas.
Sliktas iekšējās gaisa kvalitātes sekas pārsniedz vienkāršu komforta problēmas un sasniegt mūsu nākotnes veselību.
Kas ir labāks: pārstrādāts vai dabīgs materiāls?
Pārstrādāti vai dabiski? Šis jautājums regulāri atgriežas. Faktiski lielākā daļa arhitektu un piegādātāju nevēlas iekļūt filozofiskajā (un, iespējams, semantiskajā) strīdu par priekšrocībām un trūkumiem starp divu veidu materiāliem.
Nav perfekta materiāla. Visiem ir negatīva ietekme uz mūsu vidi. Galvenais ir prioritātes projekts.
Piemēram, netoksiskiem materiāliem var ietvert dzīvojamo virtuvi, un tiem, kas nav beigušies. Iekšējā gaisa un iedzīvotāju kvalitāte (es uzskatu) ir svarīgāki par kaut ko. Tas var būt nozīmīgāks, lai sienās izmantotu pārstrādājamu plastmasas vaporzbranes.
Mūsu kompānija iet caur sarežģītu pāreju, kad mēs pāriet no rūpnieciskā vecuma tajā "eChoopical".
Jums būs jānosaka atbilstošais materiāls. Veselības prioritātes Iestatīšana palīdzēs jums pieņemt enerģijas patēriņu, dzīvi un citus faktorus, lemjot
Kā es varu uzzināt, vai materiāls ir zaļš vai nē?
Lielākais šķērslis zaļo materiālu saņemšanā ir pārprast, kā apskatīt tos. Mūsu vecā metode "cena pirmajā vietā, otrkārt, pirmajā vietā" ir tuvredzīgs un izskaidrots, kā mēs nonācām šajā ekoloģiskajā katastrofā.
Primārā lieta, kas jums jāsaprot par zaļajiem materiāliem, ir saprast, ka tā nav melnā un baltā problēma. Nav perfekta zaļš materiāla. Visiem materiāliem ir gan pozitīvi, gan negatīvi vides atribūti. Galvenais ir saprast, kurš no tiem gūs labumu no jūsu īpašā projekta.
Skatoties jebkuru materiālu, jautājiet šiem sešiem jautājumiem:
Kur šis materiāls notika?
Kādi ir viņa ražotāja blakusprodukti?
Kā tas pievieno un instalē materiālu?
Kā tiek uzturēts un darbojas materiāls?
Kas veseliem ir materiāli?
Ko mēs darām ar viņiem, kad mēs beidzam ar šiem materiāliem?
Šī ir īsceļa pieeja, kas vērsta uz visu materiāla dzīves ciklu.
Kāpēc man jārūpējas par zaļo ēku?
Tā kā lielākā daļa no mums pavada vairāk nekā 90% laika interjeru, zaļā ēka ir veselīga veselasta saprāta izvēle labākai dzīvei. Tradicionālajā būvniecībā mūsu iekšējās vides kvalitāte bieži ir daudz izturīgāka par ārējo, pateicoties būvmateriāliem, nepietiekamam apgaismojumam un citu mainīgo daudzumam.
Zaļās ēkas tiek novietotas, konstruētas, konstruētas un darbinātas, lai palielinātu iedzīvotāju labklājību un samazinātu negatīvo ietekmi uz Kopienu un dabisko vidi. Mūsu ēkas patērē 40% no kopējās enerģijas pasaulē, 25% no koksnes ieguves un 16% ūdens. Salīdzinot ar tradicionālo būvniecību, zaļā ēka piedalās šī spiediena no vides.
Tik loģiski, lai mūsu uzņēmums nevarētu vēl vairāk būvēt. Tas ir tikai laika jautājums, pirms mēs beidzām no nepieciešamajiem resursiem. Jo ātrāk mēs mainīsim savus ieradumus un veidu, kā veidot savas ēkas, jo labāk mēs piecelties, lai samazinātu postījumu.
Nākotnē visām ēkām būs zaļa krāsa. Tas ir būtiski. Drīz mums nebūs izvēles.
Bet, iespējams, labākais pamatojums zaļās ēkas ir tas, ka jūs nevarat atļauties nepiemērot ekoloģiskos principus. Ēkas iedzīvotāji un īpašnieki rodas par katru zaļo funkciju, ko viņi aiziet. Arhitekti ir spējīgi glābt savus klientus daudz naudas par ēkas darbības izmaksām. Visbeidzot, ekspluatācijai, uzturēšanai un ēkas personālam tiks veikts daudz vairāk nekā līdz šim iztērēts sākotnējām būvniecības izmaksām.
Īsāk sakot, zaļajai ēkai ir potenciāls:
Nodrošināt veselīgāku un ērtāku vidi
Ilgtermiņa ekonomisko sniegumu uzlabošana
Ieskaitot energoefektīvas tehnoloģijas un ūdens
Celtniecības un nojaukšanas atkritumu samazināšana
Palielināt vērtības vērtību
Ieskaitot atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju
Iekšējā gaisa kvalitātes uzlabošana
Vieglāks apkope un ilgstoša dzīve
Tas viss ietaupa jūsu klienta naudu. Vai jūs domājat, ka tas saņem ēkas īpašnieka uzmanību?!