Bezmaksas
Meklējiet gudrus speciālistus
Āra žalūzijasProjekta iesniegšana ir bezmaksas
Apmierināts klientsLieliska komunikācija, viss noritēja pēc plāna, projekts noritēja tieši tā, kā plānots. Lielisks darbs, ļoti jauks cilvēks, tāpēc iesaku :)
Peter Š.Klients
Kāpēc Wilio?
33.499 reģistrēti profesionāļi
91.982 atrisināti projekti
4.8 no 5 Vidējais mūsu ekspertu novērtējums
226 512 lietojumprogrammu instalācijas
Visi pakalpojumi
Visi pakalpojumi
Vai jums ir nepieciešams pakalpojums ārējo ēnojumu jomā? Wilio palīdzēs jums atrast kvalitatīvus ekspertus ārējo ēnojumu fokusā, projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā. Āra jumta seguma cena parasti ir atkarīga no pakalpojumu klāsta. Skatiet vairāk informācijas par pakalpojumiem: transporta izmaksas, pēcgarantijas serviss, augstākās kvalitātes materiālu izmantošana, ko nodrošina kāds no mūsu 19.794 speciālistiem attiecīgajā kategorijā.
Skatīt arī:Cenas
Noderīga informācijaKas jums jāzina
10 galvenie jautājumi par ārējo ekranēšanu
Pēdējo desmit gadu laikā ārējais ēnojums ir kļuvis populārāks ēkas tirgū. Daudziem arhitektiem un ēku īpašniekiem joprojām ir ierobežotas zināšanas par šīm sistēmām un kāpēc tās būtu jāuzskata par ēkas dizaina daļu. Šis raksts pārbauda 10 bieži uzdotus jautājumus par ārējo vairogu un sniedz pārskatu par pieejamajām sistēmām un to, kā tās var būt klimata kontrole ēkā.
1. Kādas ārējās ēnojumu sistēmas ir pieejamas?
Mēs varam tos sadalīt trīs kategorijās:
Fiksētās aklas sistēmas ietver izvirzītos saulesclips, kas parasti ir uzstādīti stiklojuma priekšplānā (T. J Šīs sistēmas ir paredzētas, lai vienmēr paliktu vietā, un ir jātur visu laika apstākļiem, ieskaitot vējš, ledus un sniega. Shield ir atkarīgs no sistēmas balvas un izvēlētā neredzamā profila, kā arī žalūzijas un attālumi starp tām. Brise-Soleil Systems koncentrējas tikai uz lieliem saules leņķiem un parasti darbojas tikai dienvidu rajonos. Ēnas arī nodrošina tikai vasarā. Ziemas mēnešos, pateicoties zemiem saules leņķiem, šīs sistēmas nodrošina tikai nelielu vai nekādu ekranēšanu.
Cieto horizontālo vai vertikālo žalūziju efektivitāte ir atkarīga no žalūziju lieluma, leņķa un atstarpes. Šīs sistēmas parasti neskaidra tikai augstākus saules leņķus, lai ļautu Outlook un ir visefektīvākais dienvidu virzienos. Tos var uzstādīt austrumu un rietumu reģionos, bet parasti nav atzīmēti pirms saules gaismas agri no rīta vai vēlu pēcpusdienā.
Vertikālās un horizontālās regulējamas aklas sistēmas var motorizēt, ļaujot žalūzijām pielāgot, lai nodrošinātu jutīgāku ekranēšanu, savienojot automatizētu kontroles sistēmu. Sistēmas nav izstieptas - vienmēr paliek pirms stiklojuma - bet ir iespējams tos pārvietot starp pilnībā atvērtu un slēgtu pozīciju. Tie tiek kontrolēti, izmantojot slēdzi, kur var kontrolēt sistēmu atbilstoši savām vajadzībām, lai pilnībā automatizētu sistēmu, kas reaģē uz saules apstākļiem un pielāgo žalūzijas leņķi, lai novērstu tiešu saules gaismu. Sistēmas parasti kontrolē neatkarīgi no interjera apgaismojuma sistēmām; Ideālā gadījumā līmeņi tiek automātiski pielāgoti, lai papildinātu dabisko ikdienas gaismu, ja tas ir nepieciešams. Tā kā sistēmas darbojas tikai laiku pa laikam un pielāgot žalūzijas, viņiem ir nepieciešams tikai dažas sekundes, enerģijas patēriņš nav nozīmīgs, jo īpaši salīdzinājumā ar ietaupījumiem, ko var sasniegt, samazinot apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (HVAC).
2. Kāpēc ārējā sistēma ir efektīvāka nekā interjers?
Kopumā ārējā sistēma ir labāka par iekšējo, jo tas novērš lielu daļu saules enerģijas, lai iekļūtu ēkā. Enerģija no saules ir īss un pārraida maz siltumu. Siltums tiek ražots tikai tad, kad saules enerģija tiek absorbēta ar virsmu (piem., Paklāji, mēbeles, apģērbi vai āda) un pēc tam izstaroti kā infrasarkano enerģiju ar gariem viļņiem (IR).
Iekšējā ekranēšanas sistēma var: atļaut saules enerģijas pāreju; absorbēt saules enerģiju; un atspoguļo saules enerģiju atpakaļ caur stiklojumu. Atstarojamā saules enerģija nav problēma - paliek īss un nerada siltuma pieaugumu. Pārraidīto jaudu uzsūcas ar virsmām ēkā un izstarots kā siltums. Tad ēnojuma sistēmas absorbēto enerģiju izstaro kā siltumu, un lielākā daļa no šī siltuma tiek uztverta ēkā, jo īpaši, ja tiek izmantots zema emisijas stiklojums (zems e).
Ārējā sistēma ir līdzīga iekšējai attiecībā uz saules enerģijas caurlaidību, absorbciju un atspoguļošanu. Viss, kas absorbē aizsargājošo sistēmu, bet tiek izstarota kā siltumu no ēkas ārpuses. Tā kā materiāls nav pārredzams, izstarots siltums iekļūs tikai ēkā. Tādējādi ārējā sistēma novērš vienu no diviem avotiem siltumenerģijas, kas būtiski samazina saules peļņu ēkā. Populāra viela pelēkā balta un konkrētā stiklojuma tipā (piemēram, zema e iekārta, kas piepildīta ar argonu, dubultstiklu), "g" vērtība ir 0,13, kad audums ir uzstādīts uz ārpuses, bet palielinās līdz 0,43 uzstādot interjers. "G" vērtība ir tiešās un sekundārās saules pārejas uz ēku. Sekundārā caurlaidība atspoguļo vairākus saules starus, kas uzsūcas, apvienojot stiklojuma un pasargāšanas sistēmu, kas pēc tam plūst vai izstarots ēkā. Pat ar baltu audumu, kuram ir augstākais pārdomu līmenis, tas ir salīdzinājumam 0,16 ārējai iekārtai un 0,36 iekšējai iekārtai. Tāpēc tas izriet, ka augsnes sistēma ir jāuzstāda, ja tas ir iespējams, ārpus tās. Var būt situācijas, kad tas nav praktiski - piemēram, augstceltnes ar 25 vai vairāk grīdu. Šādos gadījumos ēnojuma sistēmas lietošana vēdināmā dubultā fasādes iekšpusē ir piemērots, lai gan ekranēšana ir tikai viens no daudzajiem ietekmējošajiem faktoriem šāda veida fasādes struktūras īstenošanā.
3. Kādas ir ārējās ēnojuma sistēmas galvenās priekšrocības?
Galvenā priekšrocība ārējo ēnojumu sistēma ir samazināt prasības tehniskās izveides ēku (TZB). Kā mēs jau minējām, ārējais vairogs bloķē lielu daļu no saules enerģijas, pirms tas iekļūst caur stiklojumu un ēku. Ja saules ieguvums ir mazāks, tad HVAC sistēmas lielumu var samazināt. Rezultāts ir ieejas kapitāla ietaupījums, kas var pilnībā vai daļēji līdzsvarot aizsargkomitiku, kā arī nepārtrauktas darbības izmaksas.
Visefektīvākās ekranēšanas sistēmas, piemēram, ārējās žalūzijas, var bloķēt vairāk nekā 90 procentus no saules enerģijas, kurai ir būtiska ietekme uz prasību samazināšanu. Tomēr dažās ēkās vasarā ir jāatdzesē ziemā. Ja tiek izmantota izvelkamā ārējā ēnojuma sistēma, ziemas mēnešos var izslēgt, lai iegūtu saules enerģiju ēkā un tiek sasniegta bezmaksas apkure. Ziemas mēnešos iekšējā ekranēšanas sistēma ir atrisināta, piemēram, žalūzijas. Vēl viena priekšrocība ir dabiska ikdienas gaisma.
Āra ekranēšanas sistēmas var palīdzēt optimizēt ikdienas gaismu interjera apgaismojumam, samazinot nepieciešamību mākslīgo apgaismojumu. Vairāk nekā 30 procenti no enerģijas izmaksām biroju ēkā ir saistīti ar mākslīgo apgaismojumu, tāpēc samazinājums samazinājums var radīt ievērojamus ietaupījumus. Labi izstrādāta ekranēšanas sistēma veicina arī ērtus darba apstākļus un tiem, lai palielinātu produktivitāti.
Laba ēnojuma sistēma vada siltumu un spīdumu, kā arī ļauj ārējam skatam. Visbeidzot, tas var sasniegt jauku ēku projektēšanu un palielināt tās efektivitāti.
4. Vai ārējās ēnojuma sistēmas var izmantot jaunām un esošām ēkām?
Uzklājiet ārējās ēnojuma sistēmas jaunajai ēkai vienmēr ir vieglāk būt daļa no projektēšanas fāzes. Fiksētās ārējās aklas sistēmas ir dažas slodzes fasādei. Ja tie ir piestiprināti pie perimetra sienas, tas būs nepieciešams, lai uzlabotu amatus. Tomēr esošajām ēkām var izmantot ārējo ekranēšanu. Lai gan tas nebija sākotnējā ēkas dizainā, ir iespējams iekļaut strukturālos elementus, kas ļauj uzstādīt esošo fasādi. Tad struktūra izrādīsies fasādē, lai segtu slodzi (vējš, ledus, sniegs), kā arī pašas sistēmas svaru.
Ja funkcionālā sistēma tiek izmantota esošajā ēkā, būs jāpārbauda, kā caurules un elektriskie kabeļi var iekļūt caur fasādi, lai savienotu ar žalūzijām vai vairogiem.
5. Kādi ir kopīgi veidi, kā piestiprināt ēkas fasādi (un kādas problēmas ir jāņem vērā)?
Jaunu un vecāku ēku gadījumā ārējā ēnojuma sistēmas uzstādīšana var atpūsties tieši uz ķēdes korpusa kolonnām, ķieģeļu vai betona mūra elementiem (CMUS) vai ar aizsargātu tērauda konstrukciju.
Ārējie žalūzijas un žalūzijas parasti ir uzstādītas tieši virs vai uz stiklojuma augšpusē. Ir salīdzinoši viegli. Kad vēja ātrums pārsniedz norādīto līmeni, tie tiek ievilkti, un tā fasāde nav apgrūtināta. Šķiltavas alumīnija konsoles var izmantot, lai savienotu galvas skapi fasādē. Pre-Precated Side Guide Wires arī parasti izmanto, lai novērstu ekranēšanas sistēmu, ielādējot vējš (otrā iespēja ir ekstrudēti sānu ceļveži). Katrs tiks izstiepts līdz aptuveni 22,7 kgf (50 LBF). Ārējās žalūzijas un Brise-Soleil sistēmas ir stingri tās vietā visos laika apstākļos. Tāpēc sistēmas konsolēm tiks izstrādātas saskaņā ar vietējo būvniecības noteikumos noteiktajām slodzēm un skrūvēm vai citiem savienojošiem elementiem ir arī izvēlēti maksimālajai slodzei. Ja sistēmas ir savienotas ar ķēdes sienu, tad amati būs jāpastiprina tērauds. Tas jo īpaši attiecas uz soolil sistēmām, kas izvirzās attālumā no fasādes un tādējādi rada ievērojamus griezes momentus un bukses savienojuma vietās.
Jāņem vērā arī dažādu metālu, aukstā pārnesuma un ūdens elpa, kā arī relatīvā paplašināšanās un kontrakcijas starp aizsargu sistēmu un fasādi. Ņemot vērā šos faktorus, ekranizēšanas prasības jau ir ieteicamas, lai apspriestu sākotnējos projektēšanas procesa posmus.
6. Vai ēkas atrašanās vieta un orientācija izvēlēsies ārējo ēnojumu sistēmu?
Daudzi faktori ietekmē āra ēnojumu sistēmu. Divas nozīmīgas ir ēkas atrašanās vieta un stiklojuma orientācija. Stiklojuma orientācija būtiski ietekmēs sistēmas izvēli. Sunshine ziemeļu pusē ir zemākais, jo nav tiešas saules. Tomēr fona starojums joprojām ir pienācīgi nozīmīgs, jo īpaši vasarā. Saules gaisma uz austrumiem un rietumu pusē ir līdzīga, augstākās vērtības notiek vasarā. Interesanti, ka dzesētāju mēnešu laikā notiek vidējais saules gaisma uz dienvidu dimensijas. Vasaras vidū tie nozīmēja augstus saules starojuma starojuma leņķus. Tomēr uz jumta notiek maksimālā saules gaismas iedarbība. Tāpēc jebkuri jumta logi potenciāli izraisa būtiskas saules problēmas. Sakarā ar fasāžu variantiem, fiksētās sistēmas var strādāt dienvidu pusē, bet funkcionāla būs labāk austrumos un rietumos. Lai gan vertikālās žalūzijas var darboties austrumu un rietumu pusē, horizontāli parasti ir labāk kontrolēt saules enerģiju un ļaujot ārpuses.
7. Kā ārējās ēnojuma sistēmas ietver nelabvēlīgus laika apstākļus?
Kā jau uzsvērts, fiksētās aklas sistēmas ir paredzētas maksimālai slodzei. Attiecībā uz Brise-Soleil sistēmām, slodzes savienojuma vietās var būt lielas, it īpaši, ja tās ir ievērojamas izvirzījumi. Ja tas, diagonālie statņi varētu tikt iekļauti struktūrā, kas ļaus sloga sadalījumu starp diviem stiprinājuma punktiem. Attiecībā uz cietām sistēmām ir nepieciešams ņemt vērā ledus uzkrāšanos un risku. Tāpēc Brise-Soleil sistēmas var būt nepiemērotas augstām ēkām pilsētās.
Ārējās sistēmas, piemēram, ārējās žalūzijas un žalūzijas, ir vieglāk nekā cietas sistēmas, un tās ir paredzētas ievilkšanai augstā vēja ātrumā. Standarta žalūzijas ir jāielādē salīdzinoši zemā vēja ātrumā (līdz maksimālajam ātrumam aptuveni 32 km / h [20 mph)) un nav piemēroti vēja vietām vai augstām ēkām. Tomēr ir alternatīva versija, kas pazīstama kā "rāvējslēdzēja sistēma", kas ļauj auduma slēdzeni sānu dziesmās. Šis veids var darboties ar vēja ātrumu līdz 144 km / h (90 mph) un ir piemērots augstām ēkām.
Ledus ir arī potenciāla problēma, bet tā var nebūt, ja sistēmas ir aizsargātas paaugstinātā stāvoklī. Automatizētā kontrole nodrošina, ka sistēmas tiks izvietotas tikai saulē. Temperatūras un mitruma sensori var pārtraukt žalūziju vai ruļļu darbību, kad tas ir ilustrācija.
Aukstās ziemas klimata vietās ir nepieciešamas ēkas ziemas mēnešos kā noteikums. Tajā laikā ir ieteicams atstāt ārējās ekranēšanas sistēmas ievelkamā stāvoklī un ļautu saule jāievieš ēkā kā bezmaksas apkures avots.
8. Kāda ir nepieciešama apkope?
Lielākā daļa ārējo ekranēšanas sistēmu prasa nelielu vai nekādu apkopi. Fiksētās aklo sistēmas ir regulāri jātīra, lai saglabātu lakas garantiju, bet nav nepieciešama papildu uzturēšana.
Regulējamas un ievelkamas sistēmas prasa arī nelielu vai nekādu apkopi. Tomēr regulāra pārbaude vai sistēmas pareizi funkcijas, ir ieteicamas, lai vadītu kabeļus (ja tos lieto), ir adekvāti izstiepti un nav bojāti vai parasti nolietoti sastāvdaļas.
9. Kā ārējais aizsargs var palīdzēt sasniegt Entegry Economy Building?
Piemēram:
Minimālā energoefektivitāte: ārējo pasargāšanas sistēmu izmantošana var palīdzēt sasniegt piecu procentuālo samazinājumu (dažreiz vairāk) no ēkas snieguma, salīdzinot ar bāzes līmeni.
Optimizējiet ēku veiktspēju: ārējo pasargāšanas sistēmu izmantošana var palīdzēt samazināt ēkas veiktspēju līdz minimālajai prasībai.
Termiskā komforts: āra ēnojuma sistēmas var palīdzēt sasniegt apkures, dzesēšanas un gaisa kondicionēšanas prasības.
Ikdienas apgaismojums: lai sasniegtu šo pabalstu, ir jānodrošina manuāla vai automātiska (ar manuālu kontroli) ierīces vadības ierīcēm visiem regulāri aizņemtajām telpām (ļaujot āra ekranēšanas sistēmām - vai kombinācijā ar interjeru).
10. Vai ārējās ēnojumu sistēmas dod jēgu izmaksu un ieguvumu ziņā?
Lai attaisnotu ārējo pasargāšanas sistēmu izmantošanu, jāuzsver, ka tām ir nozīme no ekonomiskā viedokļa. Ārējā aizsargmas sistēmas cenas noteikšana ir vienkārša, bet ieguvumu mērīšana var būt sarežģītāka. Tāpēc ir svarīgi, lai aizsargājamā sistēma tiktu uzskatīta par veselu visaptverošu siltuma sistēmu, jo tas var ietekmēt galvenokārt apgaismojuma un HVAC sistēmā.
Agrāk, bieži tika norādīts, ka ekranēšanas sistēma netika ņemta vērā, izmērot HVAC sistēmu. Šādā gadījumā ir grūti attaisnot ārējā pasargāšanas izmantošanu kā izmaksu ietaupījumus, samazinot HVAC sistēmas lielumu. Tomēr mehāniskie konsultanti apkures un ventilācijas sistēmām šodien ir daudz vairāk informēti par ietekmi uz efektīvu vairogu un bieži ņem vērā tās aprēķiniem.
Secinājums
Tradicionāli interjera ēnojuma sistēmas, lai kontrolētu gaismas un spīdumu un risinātu saules siltuma pieaugumu, izmantojot HVAC sistēmu. Pieaugošās enerģijas izmaksas, prasības pēc labākiem fasādēm un lielākiem vides izpratnes veidiem, lai atrastu alternatīvus risinājumus. Āra ekranēšanas sistēmas nebūs piemērotas visām ēkām; Tomēr, ja tie tiek izmantoti, viņi var ievērojami veicināt ēkas un tās estētikas veiktspēju. Nav šaubu, ka arvien vairāk arhitektu domā ārējo aizsargu. Pieaugot izpratnei, ārējās ēnojumu sistēmas kļūst par svarīgu elementu augstas enerģijas ēku projektēšanā.