Bezmaksas
Meklējiet gudrus speciālistus
Pasīvā mājaProjekta iesniegšana ir bezmaksas
Apmierināts klientsLieliska komunikācija, viss noritēja pēc plāna, projekts noritēja tieši tā, kā plānots. Lielisks darbs, ļoti jauks cilvēks, tāpēc iesaku :)
Peter Š.Klients
Kāpēc Wilio?
33.522 reģistrēti profesionāļi
92.272 atrisināti projekti
4.8 no 5 Vidējais mūsu ekspertu novērtējums
226 512 lietojumprogrammu instalācijas
Visi pakalpojumi
Visi pakalpojumi
Vai jums ir nepieciešams pakalpojums no pasīvās mājas zonas? Wilio palīdzēs atrast kvalitatīvus ekspertus projektēšanā un vizualizācijā, piedāvāšanā, atsevišķu detaļu ražošanā, montāžā un servisā. Energoefektīvu māju cena parasti ir atkarīga no pakalpojumu klāsta. Skatiet vairāk informācijas par pakalpojumiem: būvatļauja, energosertifikācija, tīkla pieslēgums, ko nodrošina kāds no mūsu 24.901 celtniekiem attiecīgajā kategorijā.
Skatīt arī:Cenas
Noderīga informācijaKas jums jāzina
Kas ir pasīvā māja?
Sāksim no pamatiem. Pasīvā māja ir ēka, kas atbilst pasīvās mājas standartam. Tas būtībā ir ambiciozu enerģētikas mērķu kopums, kas paredzēts, lai atbalstītu nozari ēku izveidē, kuru darbība prasa ļoti maz enerģijas un tādējādi dekarbonizēt mūsu celtniecības fondu. Tie ir mājas ar neticami zemām enerģijas prasībām darbībai, ko nodrošina izmantotā koncepcija, būvniecība un materiāli. Jebkura ēka, kas sasniedz šos mērķus, var pieprasīt sertifikātu un kļūt par pasīvo māju.
Kas ir pasīvās mājas būvniecība no parastās ēkas?
Daudzējādā ziņā pasīvo māju ēkas var izskatīties kā kopēja ēka, interjerā ir vairākas galvenās iezīmes.
Viņi izmanto efektīvāku izolāciju, lai izveidotu ļoti termiski izturīgas ārējās perifērijas sienas.
Cirkulārās konstrukcijas ir rūpīgi izstrādātas, lai novērstu termisko tiltu, siltumu un gudru noplūdi.
Viņiem ir modernākie logi, kas parasti ir augstas kvalitātes siltuma regulētie logi, kas parasti ir trīskārši stiklojumi, kas piepildīti ar gāzi, lai izvairītos no termiskajiem zaudējumiem.
Ventilācija tiek veikta, izmantojot siltuma atgūšanas ierīci. Ierīce noteka siltumu no atkritumu gaisa un izmanto to, lai uzsildītu ienākošo gaisu, lai saglabātu stabilu iekšējo temperatūru. Atgūšana kļūst par mūsdienu mājokļu standarta elementu.
Kādas ir pasīvās mājas priekšrocības.
Šīs ēkas mēdz nodrošināt izcilu, stabilāku un ērtāku iekšējo vidi kā tradicionālās struktūras. Ziemā tie joprojām ir silti un nodrošinot vasaras termisko labklājību vasarā, un tie padara to pārsteidzoši bez nepieciešamības izmantot lielus sildītājus vai gaisa kondicionierus. Tas dod mums priekšrocību skaitu divas - ne tikai pastāvīgi ērti, bet pasīvās ēkas patērē līdz pat 90% mazāk enerģijas kā tradicionālo ēku, kas nozīmē lielāku komfortu ar daudz zemāku enerģijas kontiem un nelielu kaitējumu videi. Kā Starptautiskā pasīvo mājokļu asociācija pasīvās mājas ir ilgtspējīgas, pieejamas, ērtas un daudzpusīgas.
Vai pasīvās mājas būvniecībai ir dārgākas?
Jā, bet tiešām tikai nedaudz! Lai gan ir vairāki pasīvo māju piemēri, kas veido tādas pašas izmaksas nekā (un reizēm vēl mazāk) tradicionālās ēkas, jūs parasti maksājat 10% vairāk. Tomēr izmaksas pakāpeniski samazinās, kad standarts visā pasaulē kļūst arvien standarta un kā minēts, izmaksas parasti ir līdzsvarotas ar masveida enerģijas kontu samazināšanu un smagu mehānisko apkures un dzesēšanas iekārtu likvidēšanu.
Ja jūs dzīvojat pasīvajā mājā, ir taisnība, ka jums ir jābūt slēgtiem logiem?
Šī ir viena no redzamākajām prasībām, bet mēs pat dzirdējām viņu atkārtot no citiem arhitektiem. Protams, nē! Pasīvā mājā svaiga gaisa oglekļa piespiedu ventilācija, logi var nebūt atvērti, bet var. Ja jūs vēlaties justies āra brīze vai dzirdēt putnu dziedāšanu, atveriet plašu logu. Tomēr ir taisnība, ka šīs ēkas ir paredzētas, lai nodrošinātu mājsaimniecību locekļu ērtības, jums nekad nebūs nepieciešams atvērt logus atdzist gaisu interjerā vai atturēt māju.
Vai pasīvās mājas var būt skaists dizains? Tie, kurus esmu redzējis, rīkojieties kā "kastes"?
Pasīvās mājas var nebūt kvadrātveida! Tāpat kā katrai arhitektūrai, pasīvajām mājām ir visas iespējamās formas, lielums un krāsas. Dažas arhitektoniski skaistas ēkas ir paredzētas visā pasaulē.
Pasīvās mājas atgādina man par sīkām mājām. Vai tās var atšķirties?
Termins pasīvo māju var maldināt daudziem cilvēkiem. Nav fizisku ierobežojumu attiecībā uz ēkas lielumu vai veidu, ko var uzbūvēt saskaņā ar pasīvās mājas standartu. Jo lielāka ēka, jo lielāks enerģijas ietaupījums.
Kad tika izgudrotas pasīvās mājas?
Šī ideja radīja zinātniekus Dienvidrietumu Vācijā - kur tas atbilst vietējai valodai, kas pazīstama kā Passivhaus!
Tas viss sākās agrīnos prototipus 1990. gados, kas vadīja akadēmisko Bo Adamson un Wolfgang Feist. 1996. gadā Feist izveidoja Passivhaus institūtu, pētniecības institūtu, kuras mērķis ir attīstīt pasīvo māju un iedrošinot pasaules valstis pieņemt savus standartus un tehnoloģijas.
Un tas nav tikai par mājām. Bija skolas, bērnudārzs un lielveikals, visi būvēti saskaņā ar pasīviem mājas standartiem. Pasīvajai mājai nav vajadzīgi savienotāji enerģijai vai ūdenim. Tā vietā tas iegūst karstu ūdeni no saules kolektoriem un apstrādā ūdeni, izmantojot iebūvētu ūdens attīrīšanas sistēmu. Tai ir arī siltuma atgūšanas sistēma, EPS izolācija.
Kā darbojas pasīvais nams?
Lai gan jūs atradīsiet tos visās formās un izmēros, ir 5 principi, kas informē pasīvo māju dizainu:
1. Augstas kvalitātes izolācija
Piekļuvi, kas saņemta pasīvās mājās, tiek saukts par "superizolāciju". Mērķis ir "izolācijas apvalks", kas - ja iespējams - nav pārtraukta bez locītavām, tāpēc ēka var saglabāt visvairāk siltumu. Tas nozīmē, ka izolācija parasti aptver visu ēkas ārpusi, kas ir ideāli piemērota, nepārtraucot materiālus ēkas struktūrā.
2. Nav termiskās pārejas
Viens no veidiem, kā panākt "superizolāciju", ir izvairīties no tā sauktā "termiskā tilta" - materiāla izmantošana, kam ir mazāk kvalitātes izolācijas īpašības nekā pārējā mājas ārpuse. Piemēram, tas var būt loga rāmis, kas vada siltumu vairāk nekā citi materiāli ap to. Tas pārtrauks "izolācijas apmetni" apkārtējo ēku.
3. Lieliski logi
Logi bieži vien var būt vājš raksts ēkā. Tāpēc augstas kvalitātes logu izmantošana ir pasīvo māju standartu daļa. Tas nozīmē izmantot labākos iespējamos logus, lai izvairītos no nopietniem siltuma zuduma, kas var izvairīties no tiem.
4. hermētiskā konstrukcija
Vēl viens svarīgs perimetra struktūras aspekts ir gaisa plūsma - jo tas ir vēl viens veids, kā traucēt izolācijas aizsardzības funkciju. Tas nozīmē, ka jums ir jāpievērš liela uzmanība gaisa plūsmai projektēšanas fāzē, kā arī izmantojot augstas kvalitātes struktūras.
5. Mehāniskā ventilācija.
Neuztraucieties - pasīvās mājas nenozīmē, ka jūs izmantosiet elpot ne svaigu gaisu! Pasīvās mājas uztur svaigu gaisu, izmantojot sistēmu, kas pazīstama kā "mehāniska ventilācija", kur siltuma atgūšanas ventilators (HRV) noņem veco vai slapju gaisu un pievieno svaigu gaisu. Turklāt tas ir lielākā daļa energoefektīvāku, cik vien iespējams, sistēma izraisa siltumu no gaisa, norādot, lai apsildītu nākamo gaisu. Tas nozīmē, ka gaiss joprojām ir svaigs, bet jūs nezaudējat visu siltumu no gaisa, kas jau atrodas mājā.
Kas ir Superizolation?
Tātad, ko mēs domājam par "superizolāciju" saskaņā ar terminu. Superizolācija ir vienkārši būvniecības veids, kas rada daudz augstāku izolācijas līmeni un hermētisku kā parasti. Tas ir ideāls siltumizolācija sienām, jumtiem un grīdām.
Nav stingru noteikumu, kas ir superizolācija, bet jūs būtu gaidījuši, ka Superisolen House būs:
Izolēts līdz 0,15 vatu vērtībai uz kvadrātveida kelvīna mērītāju sienās un 0,1 jumta. U vērtība ir ātrums, kādā siltuma caurlaides izolācija ir siltuma pārejas koeficients W (M2K). Tas nedrīkst būt vairāk par 0,30 vatu uz kvadrātveida kelvīna mērītāja - zemāka vērtība, jo labāk!
Konstatēts tā, lai izolācija bez pārtraukuma (noplūda vietnes būvniecībā), kurās sienas satikt jumtu, pamatu vai citas sienas. Ēkas iepakošanas struktūras hermētiskā hermētiski novērš siltuma noplūdi, pārkaršanu māju.
Pilnīgi hermētiski, jo īpaši ap logiem un durvīm.
Svarīgs pasīvās mājas ietaupījuma avots ir ventilācijas tehnoloģija ar atveseļošanas sistēmu, lai nodrošinātu svaigu gaisu.
Uzsilda ar mazāku sistēmu, kā parasti, piemēram, viens rezerves sildītājs / kamīns. Vēl viens avots ir nepieciešams tikai aukstākajām dienām.
Apsildītais ir galvenokārt "integrālie" avoti, piemēram, atkritumu siltums, ko ražo apgaismojums un elektriskās ierīces vai miesas siltums iedzīvotājiem, iekšzemes mājdzīvniekiem un apmeklētājiem.
Vai pasīvajām mājām ir īpaši logi?
Logi ir viena no svarīgākajām mājas daļām attiecībā uz saglabājot savu augsto izolācijas standartu - jo tieši pār logiem zaudē no mājas. Šā iemesla dēļ lielākā daļa pasīvo māju logiem būs šādas funkcijas:
Ļoti efektīvs stiklojums (pazīstams kā "Trisklo").
Trūkumi starp stikla loksnēm tiks aizzīmogotas un piepildītas ar argonu vai kriptonu, lai būtu pēc iespējas ierobežota gaisā.
Plus citi piederumi, piemēram, zema emisijas apdare, karstā mala stikla (siltie rāmji) un speciāli pielāgoti logu rāmji.
Vai nepieciešama īpaša mēbeļu un iekārtu nepieciešamība?
Jums nav nepieciešamas īpašas mēbeles, bet, lai apmierinātu visas prasības pasīvās mājas statusam, jums ir jāpārbauda jūsu mēbeles un pat krāsas, kuras jūs izmantojat, lai rotā savu māju. Tas attiecas uz iekšējo gaisa piesārņojumu, jo vietējā tirgū ir gaistošu organisko savienojumu ierobežojumi, kas ietekmē gaisa kvalitāti.
Ja jūs nevarat izvairīties no visiem gaistošajiem organiskajiem savienojumiem, jums ir jāpievieno lietas jūsu interjeram, kas varētu līdzsvarot to efektu - piemēram, augus vai pat ūdens elementu!
Viņi izskatās arī pasīvās mājas?
Kā parādīts mūsu labākajā pasīvā mājas dizainā iepriekš - noteikti nav! Tie nonāk visās formās un izmēros, un to var veikt lauku un pilsētu vidē.
Vai tas ir taisnība, jūs nevarat atvērt logus pasīvā mājā?
Mēs esam priecīgi teikt, ka nē, tas nav taisnība. Vasarā viņiem ir jābūt pasīvā mājas logā, ko var atvērt un izlaist siltumu, kas tiek uzkrāts dienas laikā. Nav nepieciešams atvērt logus ventilācijai. Svaiga gaisa padeve un izelpots gaisa ieguve nodrošina ventilācijas vienību, kurai ir spēja filtrēt gaisu.
Ja vēlaties, lai Windows atvērtu visu nakti un katru nakti, tas varētu ietekmēt iekšējo temperatūru un palielināt enerģijas patēriņu, bet tai nevajadzētu radīt problēmas.