Pakalpojumi
Kā tas strādā
Laipni lūdzam Wilio! Jūs skatāties Wilio kā nereģistrētu klientu
Pārslēdzieties uz Professional
Navigācija
Pakalpojums
Cenrādis
Par pieteikumu
Lejupielādējiet lietojumprogrammu
Kā tas darbojas
Kā mēs varam uzlabot
Sazinies ar mums
Par Wilio
Ielogoties
Laipni lūdzam Wilio! Jūs skatāties Wilio kā nereģistrētu klientu
Pārslēdzieties uz Professional
Navigācija
Pakalpojums
Cenrādis
Par pieteikumu
Lejupielādējiet lietojumprogrammu
Kā tas darbojas
Kā mēs varam uzlabot
Sazinies ar mums
Par Wilio
Ielogoties
Bezmaksas

Meklējiet gudrus speciālistus

Jumta izolācija
Projekta iesniegšana ir bezmaksas
Apmierināts klientsLieliska komunikācija, viss noritēja pēc plāna, projekts noritēja tieši tā, kā plānots. Lielisks darbs, ļoti jauks cilvēks, tāpēc iesaku :)
profile image
Peter Š.Klients
Kāpēc Wilio?
33.514 reģistrēti profesionāļi
92.186 atrisināti projekti
4.8 no 5 Vidējais mūsu ekspertu novērtējums
226 512 lietojumprogrammu instalācijas
Jumta izolācija

Vai jums ir nepieciešams serviss jumta siltināšanas jomā? Wilio palīdzēs atrast kvalitatīvus ekspertus telpu uzmērīšanā, izolācijas izolācijā, tvaika barjeras stiprināšanā un folijas savienojuma blīvēšanā. Jumta siltināšanas cena parasti ir atkarīga no pakalpojumu klāsta. Skatiet vairāk informācijas par pakalpojumiem: mērītāju, špakteli un griešanas nazi, ko nodrošina viens no mūsu 24.756 speciālistiem kategorijā

Skatīt arī:Cenas
Noderīga informācijaKas jums jāzina

Jumta siltināšana
Baložu un citu putnu dēļ, kas sēž uz jumta un bauda visu siltumu, kas nāk no zemāk esošās mājas, vienmēr var pateikt, kurš nav nosiltinājis bēniņus. Paaugstinās karstums, un viltīgie putni ātri izmanto priekšrocības.

Kas ir bēniņu izolācija?
Bēniņu izolācija ir materiāla barjera jūsu jumta telpā. To var novietot starp sijām (horizontālās sijām gar jūsu bēniņu grīdu) vai spārēm (slīpām sijām, kas atbalsta jumtu).

Jebkurā gadījumā izolācija palēnina siltuma pārnesi starp jūsu dzīves telpu un ārpasauli, radot siltāku māju ziemā un vēsāku māju vasarā. Izolācija starp sijām saglabā siltumu jūsu dzīves telpā zemāk un rada vēsu bēniņu, savukārt izolācija spārēs saglabā siltumu arī jumta telpā.

Citas jumta izolācijas priekšrocības ir:

Zemāki apkures rēķini
Jūsu mājas energoefektivitātes uzlabošana
Jūsu mājas vērtības paaugstināšana
Bēniņu siltināšana vidēji 3 guļamistabu dvīņu mājai ar gāzes centrālo apkuri var sākties ar izolāciju, ko veic pats, par aptuveni 50 eiro, un tas varētu aizņemt mazāk nekā gadu, samazinot enerģijas izmaksas.
Kāpēc ir nepieciešama bēniņu siltināšana?
Nesiltinātās mājās ceturtā daļa zaudētā siltuma izplatās pa jumtu. Bēniņu vai jumta siltināšana ir lielisks veids, kā palielināt mājokli mājīgumu. Un ir vēl vairāk labu ziņu: tas kalpos vairāk nekā 40 gadus, un tam vajadzētu atmaksāties daudzkārt, ietaupot enerģiju, jo bēniņu izolācijas izmaksas ir salīdzinoši zemas.

Vides ieguvumu ziņā laba bēniņu izolācija arī palīdzēs samazināt jūsu mājas oglekļa pēdas nospiedumu. Tas ir tāpēc, ka, jo labāk izolēts jūsu mājoklis, jo efektīvāka būs jūsu apkures sistēma – samazināsies izmešu daudzums un ietaupīsiet naudu rēķinos.

Vai es pats varu izolēt savus bēniņus?
Jumta izolāciju ir iespējams (patiesībā diezgan vienkārši) uzstādīt pašiem, ja:

Ir viegli iekļūt jūsu jumta telpā.
Nav problēmu ar mitrumu vai kondensāciju.
Jūsu bēniņu sijas ir regulāri izvietotas.
Jūs nemēģināt izolēt plakanu jumtu.
Lai veiktu kaut ko sarežģītāku, jums ir jābūt pieredzējušam meistaram vai jāizmanto profesionāls tehniķis, kurš zina, kā siltināt bēniņus vispiemērotākajā un efektīvākajā veidā.

Plakanos jumtus vienmēr vajadzētu izolēt profesionālim. Ja telpa ir mitra, tas ir jārisina pirms jebkādu izolācijas darbu sākšanas.

Māju restaurācija no netradicionāliem materiāliem
Ja dzīvojat vēsturiskā mājā vai mājā, kas celta no vietējā tradicionālā akmens vai citiem materiāliem, izmantojiet atbilstošus bēniņu siltināšanas materiālus un metodes. Pretējā gadījumā jūsu māja var nebūt tik silta vai sausa, kā vajadzētu. Faktiski vislabāk ir konsultēties vai nolīgt vietējos strādniekus, kuri ir apmācīti attiecīgajās tehnikās.

Kā siltināt bēniņus
Ja jums ir sausi bēniņi ar ērtu piekļuvi un vienmērīgi izvietotām sijām, lētākais un vienkāršākais veids, kā tos izolēt, ir starp sijām ar izolējoša jumta spolēm. Tie var būt izgatavoti no minerālvates, stikla šķiedrām vai pārstrādātiem materiāliem.

Pirmkārt, no bēniņiem noņemiet visas vecās kastes un nevajadzīgās lietas.

Nodrošiniet visas caurules un ūdens tvertnes jumta telpā no aizsalšanas, jo bēniņos būs daudz vēsāks, kad tie būs izolēti no zemāk esošās dzīvojamās telpas.

Pārbaudiet, vai nav elektrības vadu. Ja ir, tam jāatrodas virs izolācijas materiāla, taču, lai to panāktu, tas nedrīkst izstiepties. Ja neesat pārliecināts, kā rīkoties, konsultējieties ar profesionālu elektriķi.

Izmēriet savu bēniņu un iegādājieties pietiekami daudz izolācijas materiāla, lai tos pārklātu un piepildītu tos vismaz 270 mm dziļumā.

Izritiniet izolāciju un novietojiet to starp sijām. Lielākā daļa siju ir aptuveni 100 mm augstas (bet vispirms izmēriet to), tāpēc šim pirmajam slānim būs nepieciešama 100 mm vate. Bēniņu izolācijas plāksnes parasti ir 1140 mm platas, tāpēc, iespējams, tās būs jāsagriež, lai tās atbilstu. Izmantojiet šķēres, jo materiāla plīsums vai stiepšana samazinās tā efektivitāti.

Izveidojiet otro slāni taisnā leņķī pret pirmo. Ja jūsu pirmais slānis ir 100 mm dziļš, otrajam slānim būs nepieciešama 200 mm vate.

Man ir jāizmanto mans bēniņi kā noliktavas telpa, vai es joprojām varu tos izolēt?
Ja vēlaties lietas droši glabāt bēniņos, virs sijām būs jāpiestiprina dēļi. Bet, ja jūs vienkārši aizpildīsiet spraugas starp sijām ar izolāciju un pēc tam ejiet pāri augšai, jūs nesaņemsiet pietiekamu bēniņu izolācijas dziļumu.

Kā palielināt jumta izolācijas slāņa biezumu

Starp sijām ieklājiet minerālvilnu un pēc tam virs sijām piestipriniet cietas izolācijas plāksnes ar grīdas dēļiem uz augšu. Vai tu varētu jūs pat varat iegādāties izolāciju un grīdas dēļus, kas jau ir savienoti viens ar otru, kas padara darbu daudz ātrāku un vieglāku.

Varat arī izmantot savas (vai kāda cita) prasmes, lai izveidotu augstāku grīdas līmeni, lai nodrošinātu nepieciešamo 270 mm bēniņu izolāciju.

Neatkarīgi no tā, ko izlemjat, neievietojiet 270 mm minerālvates un pēc tam vienkārši nesaspiediet to, jo tas samazinās tās efektivitāti un jūs būtu varējis izmantot mazāk.

Atcerieties, ka izolācija starp sijām radīs aukstu jumta telpu, tādēļ, ja tur kaut ko turat, kam jāsaglabā siltums, labāk izolēt spāres, nevis sijas.

Kā novērst siltā gaisa noplūdi bēniņos caur lūku?
Pārliecinieties, vai vāks cieši pieguļ. Ja tā nav, iespējams, tas būs jāaizstāj. Ja šķiet, ka tas labāk iederas ziemā nekā vasarā, iespējams, bēniņos ir mitrs, un tas būs jānovērš, pirms apsvērt jumta izolāciju.

Kad esat nodrošinājis ciešu piegulšanu, izmantojiet noņēmēju starp to un rāmi.

Pārbaudiet, vai siltums neieplūst jumtā caur citām atverēm - piemēram, virs ventilācijas kastes vai ap caurulēm. Ja tādi ir, pirms bēniņu siltināšanas tās jānoblīvē.

Bēniņus pārveidoju par dzīvojamo telpu. Kā to izolēt?
Ja bēniņus izmantojat kā guļamistabu, rotaļu istabu vai kabinetu, jūs vēlaties, lai tas būtu tikpat silts kā pārējā mājā — tāpēc bēniņu siltināšana nav jēga. Tā vietā jums ir nepieciešams izolēt jumtu. Parastā metode ir starp spārēm ievietot cietas izolācijas plāksnes.

Tie ir jāsagriež precīzi atbilstošā izmērā, lai tie cieši piegultu un neielaistu caurvēju. Lai sasniegtu nepieciešamo izolācijas biezumu 270 mm, var būt nepieciešams arī siltināt spāres ar izolētu ģipškartona plāksni.

Ja jums nepatīk izolācijas plātņu izskats, varat tās pārklāt ar ģipškartona plāksnēm un krāsot vai tapetēt.

Varat arī izmantot šo metodi, ja vēlaties uzturēt bēniņus siltu citu iemeslu dēļ.

Mana bēniņu lūka ir pārāk maza, lai pieaugušais tajā ietilptu. Kā es varu izolēt bēniņus?
Jums būs jāizmanto profesionāls tehniķis, kurš, izmantojot īpašu aprīkojumu, iepūtīs jūsu bēniņos izolāciju ar granulām. Jumta izolācijas materiāls būs celulozes šķiedra vai minerālvate, kas ir modificēta, lai nodrošinātu tā nedegtību. Tam vajadzētu ilgt tikai dažas stundas, atkarībā no jūsu bēniņu lieluma.

Kā darbojas bēniņu siltināšana, ja jums ir plakans jumts?
Ja jums ir plakans jumts, labāk to izolēt no ārpuses, nevis no iekšpuses. Izolējot to no apakšas, var rasties kondensāta problēmas.

Kad plānojat nākamo reizi nomainīt jumtu, jums tas joprojām būs jāizolē, lai tas atbilstu valdības noteikumiem. Ja plānojat to darīt tuvākajā nākotnē, ir jēga abus darbus veikt kopā. Starp koka jumta virsmu un laikapstākļiem izturīgo ārējo slāni varat pievienot izolācijas slāni.

Tomēr, ja jūsu plakanais jumts nebūs jāmaina vairākus gadus, varat pievienot izolācijas plāksni tieši virs laikapstākļu izturīgas virsmas.

Mūsu bēniņi ir nedaudz mitri, vai izolācija to pasliktinās?
Izolācija starp sijām padarīs bēniņus daudz vēsāku, tādējādi var pasliktināt mitruma problēmu. Pat spāru izolācija var izraisīt mitrumu, jo tā aptur caurvēju un samazina dabisko ventilāciju. Tāpēc, ja nolemjat siltināt bēniņus, iespējams, būs jāpalielina ventilācijas apjoms, un tādā gadījumā būs nepieciešama plānošanas atļauja.

Mēs iesakām pirms šī projekta uzsākšanas konsultēties ar celtnieku vai mitruma ekspertu. Runājiet ar viņiem par mitruma noņemšanu, pirms domājat par bēniņu izolāciju.

Mana aukstā ūdens tvertne un caurules atrodas bēniņos. Vai izolācija viņus ietekmēs?
Jā. Ja starp sijām ievietosiet izolāciju, jumta telpa ziemā būs ārkārtīgi auksta. Tāpēc tvertne un caurules ir jāizolē atsevišķi, lai novērstu sasalšanu un pārsprāgšanu. Ja tā notiks, remonts izmaksās daudz vairāk nekā ietaupījumi, ko ietaupīsiet no bēniņu siltināšanas.

Ja izolēsit starp spārēm, nevis bēniņu sijām, telpa būs silta un caurulēm jābūt kārtībā.

Bēniņu siltināšana var ietaupīt naudu.

To nevar apiet: ja jūsu mājās ir auksts klimats, siltas uzturēšana ziemā ir dārga. Enerģētikas departaments prognozē, ka šoziem, salīdzinot ar pagājušo, dabasgāzes un kurināmā cenas atkal pieaugs - pēc gada, kad lielākajā daļā valsts teritorijas strauji pieauga kurināmā cenas.

Protams, varat pazemināt termostatu un izveidot ieradumu valkāt apjomīgus džemperus telpās, lai samazinātu izmaksas. Bet, ja jums ir nepabeigti bēniņi, to pareiza siltināšana ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā šajā sezonā samazināt apkures rēķinus. "Tas ir DIY projekts, ko varat īstenot nedēļas nogalē, un ietaupījumi, ko iegūstat, summējas katru gadu,” saka Pīters. Tiek lēsts, ka pareizi nosiltināti bēniņi var ietaupīt 10 līdz 50 procentus no apkures rēķina. Siltā klimatā tas darbojas otrādi; vasarā tas palīdz stabilizēt mājas iekšējo temperatūru, lai tās pastāvīgi kontrolētu nepieciešamību pēc dzesēšanas.

Ideālā pasaulē jūs nolīgsiet energoauditoru, lai viņš precīzi pateiktu, cik lielu aizsardzību jūs iegūstat no dažām collu bēniņu izolācijas, kas jums jau ir, un precīzi noteiktu lietas, piemēram, gaisa noplūdes, kuras varat noslēgt, lai pārliecinātos, ka izolācija darbosies. labi. Bet, ja nevarat atļauties maksāt vairākus simtus dolāru par šo pakalpojumu, neuztraucieties: mēs šeit esam apkopojuši visu svarīgāko zinātību par bēniņu siltināšanas izmaksām, produktiem, sagatavošanas darbiem un uzstādīšanu. Turpiniet lasīt, lai iegūtu sīkāku informāciju.

Bēniņu siltināšanas izmaksas
Galvenie faktori, kas ietekmē izmaksas, ir:

Izolācijas veids un materiāls
Jūsu bēniņu kvadrātmetri
Izolācijas piegādātāja vai uzstādītāja cenas
Piezīme. Ja nepieciešams izolēt elektriskās sadales kārbas vai kabeļus, procesam var būt nepieciešama elektriķa palīdzība.

Sāciet ar bēniņiem
Pārtrauciet izmantot bēniņus uzglabāšanai. Kāpēc? Jo vienkāršākais un lētākais veids, kā siltināt bēniņus, ir ieklāt materiālu zem grīdas. Bet, ja grīda ir noklāta ar dēli, visu nepieciešamo platību noklāt ar izolāciju nav iespējams.

Noteikti paceliet grīdu un uzklājiet jauno izolāciju virs vecās. Kad grīda vairs nav, jums būs jāatrod vieta ārpus sezonas apģērbam un ikdienas priekšmetiem citur.

Izvēlieties izolācijas veidu un materiālu
Ja mājas meistars siltinās bēniņus, jums ir divas iespējas: vaļīgs pildījums vai filcs (parasts virsmas izolācijas termins). Abus var pievienot neizolētiem bēniņiem vai slāņot virs esošā materiāla. Kad esat izlēmis, kurš veids jums ir vislabākais, izpētiet materiālu iespējas un cenas, lai palīdzētu jums izvēlēties pareizo produktu. Vienmēr pārbaudiet etiķetes, lai iegūtu konkrētu informāciju par to, ko pērkat.

Irdens pildījums

Izolācijas šķiedras tiek iepakotas maisos un iepūstas vajadzīgajā dziļumā un blīvumā, izmantojot īpašu mašīnu, ko var iznomāt hobiju centrā. Jūs varat ieliet pildvielu vietā un izkliedēt to ar rokām, taču process ir daudz darbietilpīgāks un rezultāti nebūs ne tuvu tik labi.

Tas vislabāk darbojas:

Bēniņi ar neregulāru vai nestandarta atstarpi starp sijām
Bēniņi ar daudziem šķēršļiem darbam
Bēniņi, kur jāliek siltinājums, jo labi aizpilda spraugas un šuves
Bēniņi ar zemiem griestiem ar ierobežotu augstumu manevrēšanai darba laikā
Pašdarbnieki, kuri vēlas ātri pabeigt darbu un ērti strādāt ar elektroiekārtām
Izolācijas materiālu iespējas:

Stikla šķiedra

R vērtība collā: 2,2-2,7
Izgatavots no: pārstrādāta stikla vai smiltīm, kas ir izkausēts un savērptas šķiedrās
Secinājums: Vieglāks par celulozi vai minerālvilnu, bet nosēžas vairāk nekā šie materiāli, tāpēc, lai iegūtu nepieciešamo aizsardzību, ir jāuzliek biezāka kārta.

Celuloze

R vērtība collā: 3,2-3,8
Izgatavots no: pārstrādātām patēriņa papīra šķiedrām, kas ir izturīgas pret kukaiņiem un ugunsizturīgām
Secinājums: Visbiežāk izmantotais pūšamais materiāls, taču mitruma ietekmē tas var pūt un pelēt.

Minerālvate

R vērtība collā: 3,0-3,3
Izgatavots no: Akmens šķiedrām vai pārstrādātiem domnas izdedžiem
Secinājums: piedāvā dabisku ugunsizturību, bet maksā vairāk nekā citi beztaras materiāli.

Batijs

Šis elastīgais izolācijas materiāls visbiežāk tiek iepakots ruļļos, ​​kas ir dažāda biezuma un standarta platuma, parasti 16 collas un 24 collas, lai ietilptu starp sijām vai tapām mājās. Tie tiek piegādāti ar vai bez papīra vai folijas pārklājuma, kas kalpo kā tvaika barjera. Jūs pievienojat vienu vai vairākus slāņus, lai sasniegtu vēlamo izolācijas līmeni.

Tie ir vislabāk piemēroti:

Bēniņi ar standarta siju atstatumu, īpaši bez izolācijas
Bēniņi ar vairākiem šķēršļiem, ko apbraukt
Bēniņi ar pietiekamu augstumu manevrēšanai darba laikā
Amatnieki, kuri nedomā griezt materiālu, lai tas atbilstu šķēršļiem
Izolācijas materiālu iespējas:

Stikla šķiedra

R vērtība collā: 2,9-4,3
Izgatavots no: pārstrādāta stikla vai smiltīm, kas ir izkausēts un savērptas šķiedrās
Secinājums: bieži lietots un lēts, taču šķiedras var kairināt plaušas un ādu (lai gan mazāk nekā iepriekšējos gados, pateicoties labākai ražošanai), un tās ir mazāk efektīvas gaisa plūsmas bloķēšanā nekā citi materiāli.

Celuloze

R vērtība collā: 3,7-3,8
Izgatavots no: pārstrādātām patēriņa papīra šķiedrām, kas ir izturīgas pret kukaiņiem un ugunsizturīgām.
Secinājums: nekairina plaušas vai ādu, bet produkts tiek ražots ierobežotā skaitā ražotājiem.

Minerālvate

R vērtība collā: 3,0-3,3
Izgatavots no: Akmens šķiedrām vai pārstrādātiem domnas izdedžiem
Secinājums: tas ir dabiski ugunsizturīgs, taču produkts ir dārgāks nekā citi.

Kokvilna

R vērtība collā: 3,7-3,8
Izgatavots no: pārstrādātām džinsu auduma šķiedrām
Secinājums: Bloķē gaisa plūsmu un skaņas pārraidi, bet materiāls ir dārgāks nekā citi.

Palieliniet esošās izolācijas izmēru
Paņemiet mērlenti un lukturīti, lai redzētu, kāda izolācija jums jau ir bēniņos un cik tā ir dziļa. Izvelciet un izmetiet jebkuru saspiestu, ar ūdeni notraipītu vai sapelējušu materiālu - tas ir bezjēdzīgi.

Cik daudz izolācijas nopirkt
Izmēriet sava bēniņu kvadrātveida kadrus. Lasīt etiķetes bezmaksas pildvielai; katrā maisā ir norādīti nepieciešamie dziļumi R vērtību diapazonam un maisu skaits, kas nepieciešams, lai nosegtu 1000 kvadrātmetrus šajā dziļumā.

Batoniem vai ruļļiem aprēķiniet skaitu, pamatojoties uz izmantotā izstrādājuma platumu un garumu. Jebkurā gadījumā iegādājieties papildu somu vai rullīti — jūs noteikti nevēlaties izsīkt pirms darba pabeigšanas.

Sagatavošanas solis numur viens: Nodrošiniet gaisa blīvējumu

Atstarpes bēniņos vai starp apakšējiem stāviem un bēniņiem ļaus apsildāmam (vai atdzesētam) gaisam izplūst ārpus telpām, padarot jebkādu papildu izolāciju būtībā bezjēdzīgu. (Šeit ir diagramma par izplatītākajām gaisa noplūdēm.) Šeit ir ātrs gruntējums, lai novērstu caurvējai pakļautās vietas.

Ap bēniņu logiem: izmantojiet konservētas, minimāli izplešas izsmidzināmās putas ap korpusu un noblīvējiet noplūdes ap vērtni un apdari ar putu blīvējumu.

Ap kanāliem, vadiem, izplūdes ventilatoriem un caurulēm: spraugas var noslēgt ar ugunsdrošu hermētiķi; apzīmogojiet lielākus ar ugunsizturīgām aerosola putām

Ap skursteņiem un dūmvadiem: izmantojiet metāla apšuvumu, kas noslēgts ar augstas temperatūras hermētiķi vai ugunsizturīgu cementu

Citi galvenie sagatavošanas posmi pirms izolācijas

Novērsiet šos faktorus, lai nodrošinātu, ka jūsu izolācija ilgst gadiem ilgi un saglabātu gaisu tur, kur tai pieder: jūsu mājās.

Remontēt jumta noplūdes. Ūdens ir izolācijas ienaidnieks. Tas rada augsni pelējuma augšanai un iznīcina gaisu aizturošās kabatas, kas bloķē siltuma plūsmu. Meklējiet ūdens traipus uz jumta apvalka un mitrus vai sapelējušus plankumus uz bēniņu sijām un esošās izolācijas, kas norāda uz noplūdes vietu.

Pārbaudiet gaismas ķermeņus. Ja vien jūs neizmantojat minerālvates izolāciju vai jūsu armatūra nav klasificēta kā droša saskarei ar jebkāda veida izolāciju, neļaujiet materiālam pieskarties vai aizsegt apakšgrīdas apgaismojumu — tas ir ugunsbīstamība. Izveidojiet vismaz 3 collu drošības atstarpi ap visiem ķermeņiem, izmantojot audumu, metāla apdari vai saplākšņa lūžņus.

Novietojiet visus ieplūdes ventilatorus un ventilācijas atveres uz ārpusi. Lai gan jebkāda veida izplūdes gāzu izvadīšana bēniņos ir pretrunā ar būvnormatīviem, daudzi paši izgatavotāji no tā ir izvairījušies. Izlabojiet šo kļūdu, lai mitrais izplūdes gaiss neiekļūtu izolācijā un neiznīcinātu to.

Uzstādot izolāciju, pasargājiet sevi
Šeit ir piemērs, kā paveikt darbu bez negadījumiem vai traumām.

Valkājiet putekļu masku, aizsargbrilles, darba cimdus, kreklu ar garām piedurknēm un garās bikses, lai aizsargātu plaušas, acis un ādu no šķiedrām.
Nestāviet uz sijām. Ja jūs zaudējat līdzsvaru, varat atsisties pret griestiem. Izmantojiet saplākšņa gabalu vai vairākus izturīgus, platus dēļus kā stāvošu virsmu un pārvietojiet tos darba laikā. Lai nodrošinātu stabilitāti, tiem jānosedz vismaz trīs sijas.

Apgaismojiet bēniņu tumšos stūrus ar pārnēsājamām baterijām darbināmām lampām vai piespraužamām darbnīcas gaismām.

Nodrošiniet bēniņu gaisa plūsmu

Sofīta ventilācijas atveru pārklāšana ar vaļēju pildījumu vai filciem, ko panāk, ja gar dzegas ievieto izolāciju, ir milzīgs nē. Gaisa plūsma no sofītiem uz kores ventilācijas atveri uztur jumtu vēsu un novērš ledus aizsprostu veidošanos. Materiāls bloķēs šo plūsmu. Tā paša iemesla dēļ izolācija nedrīkst pieskarties jumta apakšpusei. Lai novērstu materiāla izplatīšanos, jumta apšuvumam pie dzegas piestipriniet plastmasas vai putu deflektorus.

Ja izolējat no nulles, novietojiet pareizo tvaika barjeru pareizajā vietā.

Lai gan dažiem pavedieniem ir papīrs vai folija, kas var darboties kā tvaika barjera, daži eksperti izvēlas izmantot 6 mm polietilēna foliju, kas izgriezta starp sijām un šuvēm, kas noslēgtas ar folijas lenti, lai novērstu mitruma iekļūšanu izolācijā. Neatkarīgi no tā, vai izmantojat vaļēju pildījumu vai filcu, novietojiet tvaika barjeru pēc iespējas tuvāk izolācijas siltajai pusei, kur var iekļūt karsts, mitrs gaiss — virzienā uz mājas iekšpusi aukstā klimatā (zem grīdas izolācijas). un bēniņos pēc karstā gaisa (grīdas izolācijas augšējā daļa). Dažās vietās tvaika barjera nav nepieciešama.

Citi triki un padomi izolācijas ierīkošanai
Strādājiet no bēniņu perimetra uz durvīm vai lūku, lai jūs neuzkāptu uz visas tikko noliktās izolācijas.
Vienmēr nosedziet griestu siju augšpusi, lai nodrošinātu, ka izolācija ir pietiekami dziļa, lai sasniegtu jūsu mērķa R vērtību un novērstu siltuma zudumus, kas rodas koka karkasa dēļ.

Visu dienu rūpīgi mazgājieties dušā, lai no ādas noņemtu plūksnas, un pēc vienas valkāšanas izmazgājiet darba drēbes.

Bezmaksas aizpildīšanai

Nostipriniet aizsprostojumu ap lūku vai durvīm, lai ļautu materiālu novietot ap vietu bez noplūdēm.

Pārliecinieties, vai aizpildījuma dziļums ir vienmērīgs bēniņos. Lai nodrošinātu pūšamā materiāla viendabīgumu, ieskrūvējiet vadošos elementus dziļi visā telpā.

Ja vēlaties iegūt mērķa R vērtību no izvēlētā izstrādājuma, izmantojiet to maisu skaitu, ko jūsu aprēķini rādīja, ka bēniņi ir jāizolē, — nekad mazāk. Ja esat sasniedzis mērķa dziļumu, bet vēl ir palikuši daži maisi, turpiniet pievienot materiālu vienmērīgā dziļumā visā telpā, līdz visi maisi ir izmantoti.

Lai palīdzētu materiālam sasniegt pareizo blīvumu lietošanas laikā, turiet pūšanas šļūteni paralēli grīdai un grīdas sijām. Izpūtiet pildvielu starp sijām un virs tām, nevis pār tām.

Par batiju

Pirmo reizi ieklājot izstrādājumu, vienmēr izmantojiet neiesaiņotus filcas, lai novērstu mitruma nokļūšanu starp jauno un veco izolācijas kārtu. Jūs varat iegādāties tos bez pārklājuma vai vienkārši noņemt papīra vai folijas pamatni.

Uzlieciet jauno nesašūto filcu slāni perpendikulāri vecajam slānim, lai nosegtu apakšējā slāņa spraugas. Blakus esošajām siksnām jābūt cieši pieguļošām, bet ne pietiekami ciešām, lai tās saspiestu.

Nekad nelieciet smagākus filcas, piemēram, kokvilnu, uz vieglākiem, piemēram, stiklšķiedras. Jūs saspiedīsiet apakšējo slāni un samazināsiet tā efektivitāti.
Vienmēr nogrieziet siksnas, lai tās atbilstu šķēršļiem un caurumiem. Ja jūs tos aizsērējat vai apgrūtīsit ap caurulēm, jūs saspiedīsiet materiālā esošās gaisu aizturošās kabatas un samazināsiet tā izolācijas īpašības.

Neatstājiet atstarpes starp līstes un sijām, šķēršļus vai blakus esošās līstes. Pat šauri radīs gaisa noplūdi. Tā vietā nogrieziet plānu izolācijas sloksni, kuru izmantojat.

Aizsargājiet piekļuves punktus

Bēniņu lūka vai durvis: piestipriniet stingru putu izolāciju lūkas vai durvju bēniņu pusē.
Izvelkamas kāpnes vai kāpnes: nodrošiniet, lai jūsu pajumte nebūtu caurvēja, izmantojot izolētu rāvējslēdzēju telti.

Padoms: sagrieziet mīklu ar virtuves nazi. Daži profesionāļi dod priekšroku tam, nevis komunālajiem nažiem, jo ​​lielais asmens viegli pārgriež biezu materiālu. Izmantojiet saplākšņa gabalu kā griešanas virsmu un izmantojiet lineālu kā griešanas palīglīdzekli.

Vai domājat pabeigt bēniņus?
Ja domājat mainīt bēniņus par noliktavu vai dzīvojamo telpu, ir vērts mainīt siltināšanas taktiku starp spārēm un sienas sijām, nevis grīdu. Varat izmantot stingrus putu paneļus vai nolīgt profesionālu, lai uzklātu putu izolāciju.

Putuplasta bloki bloķē gaisa plūsmu bez tvaika barjeras, un tiem ir augstāka R vērtība uz collu nekā vaļīgajam pildījumam vai filcam, tāpēc jūs iegūstat lielāku aizsardzību ar mazāku dziļumu. Atš Pēc tam putas pārklāj ar ģipškartona plāksni atbilstoši ugunsdrošības prasībām.