Bezmaksas
Meklējiet gudrus speciālistus
Saules paneļiProjekta iesniegšana ir bezmaksas
Apmierināts klientsLieliska komunikācija, viss noritēja pēc plāna, projekts noritēja tieši tā, kā plānots. Lielisks darbs, ļoti jauks cilvēks, tāpēc iesaku :)
Peter Š.Klients
Kāpēc Wilio?
33.507 reģistrēti profesionāļi
92.075 atrisināti projekti
4.8 no 5 Vidējais mūsu ekspertu novērtējums
226 512 lietojumprogrammu instalācijas
Visi pakalpojumi
Visi pakalpojumi
Vai jums ir nepieciešams serviss saules, fotoelektrisko paneļu jomā? Wilio palīdzēs jums atrast kvalitatīvus ekspertus fotoelektrisko un saules paneļu ražošanā un uzstādīšanā. Saules paneļu cena parasti ir atkarīga no pakalpojumu klāsta. Skatiet vairāk informācijas par pakalpojumiem: nesošo konstrukciju un pēcgarantijas servisu, ko sniedz viens no mūsu 21.604 ekspertiem šajā kategorijā
Skatīt arī:Cenas
Noderīga informācijaKas jums jāzina
Saules, fotoelementu paneļi
Kāda ir atšķirība starp saules paneļiem un fotoelementu izstrādājumiem?
Vai jūs sajaukt no starpības starp saules paneļiem un fotoelementu izstrādājumiem? Neskatoties uz to, ka tie bieži ir maināmi, saules paneļi un fotoelementu šūnas ir divas ļoti atšķirīgas jūsu saules sistēmas daļas. Lai noskaidrotu atšķirību starp tām un kā izmantot izmantotās izteiksmes, lasiet tālāk.
Fotoelementu loma
Pirmkārt, mēs pārbaudīsim fotoelementu šūnu lomu saules sistēmā. Saules šūnas tiek ražotas ar elektroenerģiju, izmantojot fotoelementu efektu, kad saules gaisma ģenerē elektroenerģiju noteiktos materiālos, atbrīvojot savus ārējos elektronus.
Bez pārāk tehniskas, fotoelementu šūnas var izgatavot vai nu no monokristāliskiem vai polikristāliskiem materiāliem un sastāv no vairākiem slāņiem, no kuriem divi pusvadītāji ir vissvarīgākie vidū. Top pusvadītāju ir negatīvs slānis, jo materiāla atomiem ir papildu elektroni, kas pārvadā negatīvu maksu. Gluži pretēji, apakšējā pusvadītāja ir pozitīvs slānis, jo elektroni trūkst materiālo atomiem.
Kad saules gaismas stendi uz augšu pusvadītāju, bezmaksas elektroni ir satraukti, tie atbrīvo un pēc tam piesaista pozitīvu slāni zem tiem. Starp šiem diviem slāņiem veidojas barjera, jo abu slāņu spēka elektroniem pārsniedz šūnu un izveidot elektrisko strāvu.
Pēc tam vadītāji izdrukā no raksta uz elektrisko slodzi, kas atspoguļo fotoelementa izstrādājumu enerģiju. Elektroni galu galā iekļūst šūnā un process tiek atkārtots.
Saules paneļu loma
Tā kā fotoelementu šūnas rada tikai ierobežotu enerģijas daudzumu, ir izveidot saules paneli pievienots daudz rakstu. Vairākas saules baterijas sadarbojas un rada augstākas straumes un tāpēc vairāk enerģijas.
Turklāt, pievienojoties vairākām šūnām kopā, panelis kalpo kā aizsargājoša uzmava, lai pastāvētu rakstus. Tas nozīmē, ka saules šūnas ir mazāk pakļautas bojājumiem ārējiem faktoriem, tostarp sliktiem laika apstākļiem, piemēram, krusa *.
Vienvirziena elektroenerģija, ko rada saules paneļi, ir vērsta uz centrālo invertoru (vai mikro invertoru, atkarībā no jūsu sistēmas iestatīšanas), kur tas tiek pārvērsts par mainīgo elektroenerģiju, ko var izmantot jūsu māja un ierīces.
Jūsu paneļa šūnu skaits būs atkarīgs no konkrēta izvēlētā taga un izmēra, lai gan parastā ir 60 un 72 šūnas vienā panelī.
Vēl viens jēdziens, ar kuru jūs varētu tikties, ir fotoelementu lauks, kuru vienkārši norāda sistēma, kas sastāv no vairākiem PV paneļiem.
Fotoelementu sistēma kopumā
Kā redzat, fotoelementu šūnas un paneļi ir neatņemama un cieši saistīta daļa no saules sistēmas. Fotoelektriskie izstrādājumi ir galvenā sastāvdaļa, kas veido saules paneli, bet saules paneļi ir svarīgs komponents, kas veido saules sistēmu.
Lai gan vienīgais fotoelementu raksts spēj pārvērst saules gaismu uz elektrību, ir svarīgi, lai panelis apvienotu un novirzītu daudzu rakstu enerģijas produkciju jūsu invertentam un mājsaimniecībai.
* Tas ir viens daudzu iemeslu dēļ, kāpēc ir svarīgi arī ieguldīt augstas kvalitātes saules panelī. Ja tiek izmantots slikts kvalitātes plastmasas vai ražošanas process tiek veikts zemas kvalitātes mašīnas vai manuāli, var rasties delaminēšanas process. Tas nozīmē, ka savienojums starp plastmasas un stikla ir atdalīta, ļaujot panelim panelī mitrumu un gaisa iekļūšanu, izraisot koroziju un neizbēgami pilnīgu sistēmas kļūmi.
Kā darbojas saules paneļi?
Kad mēs runājam par saules paneļiem, ir svarīgi nošķirt divus galvenos veidus:
• fotoelementu paneļi, kas ražo elektrību
• saules paneļi, kurus izmanto apkurei
Saules fotoelementu paneļi
Fotoelektriskās sistēmas (PV) parasti tiek izmantotas saules paneļu sistēmas. Fotoelementu sistēmas pārvērst saules gaismu tieši elektroenerģijai.
Saules šūnas ir izgatavotas no pusvadītājiem, piemēram, no silīcija, kas absorbē saules gaismu un pārvērš to elektroenerģijā.
Saules šūnas ir savienotas elektriski un iesaiņotas rāmī, ko parasti sauc par saules paneli. Pievienojot vairākus saules paneļus kopā, tie rada saules laukumu. Un, kad jūs pievienojat kabeļu, konsoles, invertoru utt., Visa sistēma izveido saules paneli.
Elektriskie vadītāji ir saistīti ar pozitīviem un negatīviem termināliem, tādējādi radot elektrisko ķēdi. No turienes elektronus var uztvert elektriskās strāvas (elektroenerģijas) veidā. Šī plūsma kopā ar izstrādājuma spriegumu (kas ir tās iebūvētā elektriskā lauka vai lauku), nosaka jaudu (vai jaudu), kas var ražot saules baterijas, jo saules paneļi pārvērst saules gaismu uz elektrību.
Atsevišķas PV sistēmas, kas savienotas ar tīklu
Tīkla savienotās sistēmas izmanto vietējo izplatīšanas tīklu, lai nodrošinātu, ka jūs nekad nebūs elektrība. Ja jūsu mājas saules panelis tiek ražots dienā vairāk elektroenerģijas, jo jūsu mājsaimniecībā ir nepieciešams, ir iespējams eksportēt šo pārmērīgo enerģiju atpakaļ uz valsts tīklu. No otras puses, ja jums ir nepieciešams vairāk elektroenerģijas, jo tie izgatavoti jūsu saules paneļiem, tas var to piegādāt.
Atsevišķas PV sistēmas nav savienotas ar tīklu, bet uzlādējot saules sistēmu. Šīs baterijas uzliek elektroenerģiju, ko rada jūsu paneļi. Uzkrāto elektroenerģiju no šīm baterijām tiks izmantota, lai darbinātu ierīces. Atsevišķas sistēmas tiek izmantotas jomās, kuras nevar savienot ar tīklu un parasti ir dārgākas nekā sistēmas, kas savienotas ar tīklu, jo saules baterijas joprojām ir diezgan dārgas.
Saules akumulatoru uzglabāšanas sistēmas
Saules baterijas uzliek elektroenerģiju, ko rada saules enerģija un ļauj to izmantot pat vakarā, kad jūsu saules enerģijas paneļi neražo. Jūs varat izmantot saules baterijas neatkarīgi no tā, vai esat savienots ar tīklu vai nē.
Saules bateriju uzglabāšanas izmaksas nav zemas, no 1 360 līdz 6800 EUR atkarībā no lieluma un jaudas. Tomēr tehnoloģiskais progress, tomēr noved pie jauniem risinājumiem, un, iespējams, novedīs pie saules akumulatoru cenu samazinājuma.
Saules siltuma kolekcionāri
Saules siltuma paneļi izmanto saules gaismu uz siltuma ūdens, kas tiek uzglabāts cilindrā, ko var izmantot mājas apkurei. Saules siltuma paneļi ir uzstādīti uz jumta, kā arī saules PV paneļiem, bet tie izskatās nedaudz atšķirīgi, jo viņiem ir vairāk cauruļu, kas silda ūdeni, nevis rakstus. Saistītās tehnoloģijas ir termodinamiskie paneļi, kas izraisa siltumu no apkārtējā gaisa.
Saules siltuma termiskās un termodinamiskās paneļus var izmantot, lai uzsildītu telpas, kas visbiežāk nodrošinās karstā ūdens vajadzības mājsaimniecībām.
Ir saules paneļi efektīvi?
Saules paneļi ir ļoti efektīvi. Lai gan saules paneļu efektivitāte ir augstāka saulainās dienās, viņiem nav nepieciešama tieša saules gaisma savam darbam. Saules paneļi var arī radīt ievērojamu elektroenerģijas daudzumu mākoņainās dienās un ziemas sezonā.
Faktiski saules paneļi ir vairāk piemēroti aukstākajās vietās. Saules paneļi var pārkarst karstās valstīs, un tas samazina to efektivitāti. Tāpēc laika apstākļi mūsu platuma grādos ir ideāli piemērots saules paneļiem optimāli.
Saules paneļi ir efektīvi arī valstīs, kur daudz sniega
Fenomens, kas pazīstama kā "Albedo efekts", izraisa saules paneļus ļoti efektīvi sniega klimatā. Baltā sniegpārsla atspoguļo saules gaismu un tāpēc var ražot vairāk elektroenerģijas. Lai sistēma darbotos, vispirms ir nepieciešams noņemt sniegu no saules paneļiem. Ja jūsu paneļi ir pārklāti, to efektivitāte tiks samazināta.
Tipisks komerciālais saules modulis ir efektivitāte 15-20%. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem FV nozare ir uzlabot efektivitāti saules moduļiem, vienlaikus samazinot rakstu izmaksas.
Protams, ir daudzi faktori, kas var ietekmēt saules paneļu efektivitāti no saules paneļu veida pēc zvejas un sezonalitātes.
4 Faktori, kas ietekmē saules paneļu efektivitāti
Jūs noteikti vēlaties, lai maksimāli palielinātu saules paneļu efektivitāti, lai padarītu labāko savu ieguldījumu uz tiem un samazināt savus izdevumus enerģijas kontiem. Galvenie faktori, kas jāņem vērā, ir izvietošana, slīpums, virziens, jumta piemērotība, saules paneļa lielums un administratīvā tehniskā apkope.
Atrašanās vieta, leņķis un virziens
Vai PV sistēma ir novietota un slīpi, lai saules šūnas varētu uztvert maksimālo saules gaismas daudzumu? Tas ir ideāls, lai nodrošinātu, ka jūsu saules paneļi ir pakļauti saules gaismai no 9:00 līdz 15:00.
Jūsu jumta piemērotības novērtējums, lai ievietotu saules paneļus, ir būtisks solis sistēmas efektivitātes noteikšanā. Jūsu jumta orientācija un leņķis ir daudz kopīgs ar to, cik daudz saules gaismas ir jūsu paneļi.
Optimālais saules paneļu virziens ir uz dienvidiem, kas nozīmētu, ka paneļi ir pakļauti saules stariem pēc iespējas ilgāk.
Ja jūsu jumts nav optimālu orientāciju un leņķi, jūs varat instalēt konsoles, lai nedaudz pielāgotu leņķi. Tomēr ļaujiet to novērtēt MCS sertificētais uzstādītājs.
Ja mājas atrašanās vieta ir neoplimāli (piemēram, ir daļēji ēnojuma koki vai īpašs jumta leņķis), mājas īpašnieks var palielināt elektroenerģiju no tās lauka, izmantojot mikrokeverorus vai vienvirziena optimizētājus, nevis parastos invertorus, kas ir izdevīgāki lieliem saules saimniecībām . Lielākā daļa saules instalācijas lietotāju piedāvā vienu vai abas šīs iespējas, jo tas izvairās no zaudējumiem daļējā ēnā. Varat arī izmantot Google SketchUp un uzzināt, cik lieli koki ir jūsu mājā.
Jumta piemērotība
Apsverot saules paneļus jumta, ir svarīgi ņemt vērā, vai jumts ir pietiekami spēcīgs, lai apvienotu saules sistēmas skalu. Piemēram, 4 kW elektroenerģijas sistēmai parasti ir 16 250 W barošanas paneļi, kas atspoguļo kopējo svaru aptuveni 280 kg.
Mūsdienās lielākā daļa materiālu ir piemēroti saules paneļu uzturēšanai - tikai slānekļa un koka jumti var būt pārāk trausli.
Turklāt apsveriet, vai jūsu jumts ir pietiekami liels, lai būtu saules paneļi. Jums būs nepieciešams vismaz 30 cm attālumā no jūsu saules paneļiem, tāpēc jums ir jāņem vērā, aprēķinot, cik daudz jumta telpas jums ir. Piemēram, 4kW ar 16 paneļiem ir nepieciešama vismaz 29 m² jumta telpa.
Jumta seguma prasības ar saules paneļu sistēmām
Saules paneļa lielums
Saules šūnām ir dažāda veida dažādas formas un izmēri. Jo augstāka ir saules paneļu sistēma, jo vairāk elektroenerģijas ražo. Pēc jūsu enerģijas vajadzību aprēķināšanas jūs saņemsiet labāku priekšstatu par to, ko jums ir nepieciešams liels panelis.
Ir zināms, ka monokristāliskie paneļi ir visefektīvākais saules paneļu veids tirgū, kas nozīmē, ka šāda veida elektroenerģijas ražošanai, jo tas prasītu polikristālu sistēmu, jums būs nepieciešami mazāk paneļu (un tādējādi mazāk jumta platība) .
Uzturēšana
Ir svarīgi veikt pareizu saules paneļu uzturēšanu, lai maksimizētu jūsu sistēmas dzīvi. Par laimi, saules paneļi neprasa lielisku apkopi visā tās dzīves laikā (25-30 gadi).
Atstājiet paneļus, lai regulāri pārbaudītu instalētāju vai citus pakalpojumu sniedzējus. Ja jūs to darāt pats, jūs varat zaudēt garantiju, ja jūs sabojāt paneļus.
Tomēr to, ko jūs varat darīt paši, ir nodrošināt, ka jūsu paneļi vienmēr ir tīri. Tas ietver lapu un filiāļu noņemšanu no saules paneļu sistēmas un skalojot dārza šļūteni - izvairieties no tūlītējas pieskārieniem.
Cik daudz saules paneļu jums ir nepieciešams?
4 kW saules paneļu sistēma prasa aptuveni 16 saules paneļus ar 250 W, bet 5 kW sistēma satur 20 saules paneļus.
Cik daudz saules paneļu jums ir nepieciešams piegādāt mājsaimniecību, ir atkarīga no vairākām lietām:
• Jūsu pašreizējais elektroenerģijas patēriņš
• Jūsu enerģijas mērķi (cik daudz patēriņa tiek plānots segt)
• jumta jauda,
• Sunshine stundu skaits jūsu reģionā.
Tā kā šie faktori atšķiras no mājas uz māju, ir svarīgi novērtēt katru mājsaimniecību individuāli.